• Psybank'e Hoşgeldiniz
  Psybank, üye olan terapistler ve danışanları tarafından kullanılan bir terapi aracıdır.
  1050 Terapi Merkezi, 1102 Terapist kullanıyor. 16134 Danışan 65.122 defa ölçek çözdü.

  Kısa süreliğine tüm üyelik paketlerinde %25 indirim

 • Danışanlarla etkileşiminiz artar
  Pratik ve kolay terapi iletişimi sağlar
 • Tüm Platformlara Uyumlu
  Akıllı Telefon
  Tablet
  Masaüstü Bilgisayar

Psybank Yenilikler

Psybank’e yeni bir özellik ekledik: Online Görüşme Paneli. Bu özellik ile mevcut danışanlarınızla bilgisayar ve mobil cihazlar aracılığı ile Psybank’in güvenli ortamında online görüşmeler yapabileceksiniz. Görüşmenizi online olarak sürdürürken, danışanın ölçek sonuçlarına, ev çalışmalarına ve terapi notlarınıza kolayca ulaşabileceksiniz. Başvuru için üye girişi yaparak Menü'den Online Terapi > Profil linkini kullanınız.

Psybank Online Terapist Listesi

Ayrıca, online görüşme talebi olan yeni danışanların Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında uzman Psybank terapistlerine ulaşabilecekleri bir arayüz tasarladık. Böylece danışanlar, ekonomik veya coğrafi engellere takılmadan kanıta dayalı terapi uygulayan uzmanlara ulaşabilecekler. Bu sisteme üye olmak için Bilişsel Davranışçı Terapiler veya Şema Terapi alanlarında uluslararası geçerli bir sertifikaya sahip olmak gerekmektedir.

Ekonomik Model

Seans ücretleri ile ilgili olarak, her terapist kendi seans ücretini belirler. Eğer terapist kendi sisteminde var olan danışanı ile seans yapar ve ödeme Psybank üzerinden gerçekleştirilirse, Psybank 35 TL işlem bedelini keserek 5 iş günü içerisinde terapistin sistemde belirtilen banka hesabına ödemeyi yapar ve işlem bedelinin faturasını posta yoluyla terapiste gönderir. Bu durumda terapist danışana aldığı miktarın faturasını keser. Eğer faturayı Pybank’in kesmesini tercih ederse, vergiler düşüldükten sonra kalan miktar yine 5 iş günü içerisinde terapistin hesabına yatırılır.

Terapist, Psybank Online Terapi sisteminden gelen danışanlarla seans yaptığında seans ücretinin vergiler çıktıktan sonra kalan miktarının %70’i terapiste fatura karşılığında 5 iş günü içerisinde ödenir.

Başvuru sırasında Psybank’ in ücretli kullanıcısı olmak zorunda değilsiniz. Ancak, başvurunuz kabul edilirse ücretli kullanıcı olmanız gerekecektir.

Online Terapi Sistemine dahil olmak için lütfen bu üyelik başvuru formu doldurun. Onaylanma sürecinden sonra, uygun saatlerinizi sisteme girerek, yeni danışanların size ulaşmasını sağlayın.

Saygılarımızla, Psybank ekibi

ONLİNE GÖRÜŞME SİSTEMİ BAŞVURUSU

Tarih: 11.08.2018

Psybank sistemine Üst gereksinimler ölçeği eklendi.

ÜST GEREKSİNİMLER ÖLÇEĞİ EKLENDİ

Tarih: 12.04.2018

Öykü Formu

Tüm seans bilgilerini SSL teknolojisi ile korunan Psybank’te saklamak isteyen terapistler için Öykü Formu eklendi. Bu form aracılığı ile danışanınızın tüm ruhsal rahatsızlık öyküsünü Psybank’e ekleyebileceksiniz. Bu sayede görüşme notları almak ve notlara ulaşmak çok daha hızlı ve mekandan bağımsız hale geliyor. Epikriz almak veya danışanınızı başka bir terapiste yönlendirmek için de bu sayfaları kullanabilirsiniz.

ÖYKÜ FORMU

Tarih: 06.03.2018

Tedavi Stratejileri

Ölçek sonuçlarına uzmanlar için tedavi stratejileri eklendi.

Danışanınızın Şema Ölçeği sonuçlarını gözden geçirirken, her şema ile ilgili tedavi stratejilerine de hızlıca göz atabileceksiniz. Özellikle Şema odaklı çalışan terapistler için faydalı olacağını düşündüğümüz bu özellik ile Uluslararası Şema Terapi eğitimlerinde vurgulanan belli başlı stratejiler elinizin altında olacak.

TERAPİ STRATEJİLERİ

Tarih: 06.03.2018

Psybank aracılığı ile danışanlarınızın Psybot çalışmalarını görebilirsiniz. Bu arayüz sayesinde danışanlarınızın tetikleyici olaylar karşısında not tuttukları bilişlerini seansta beraber gözden geçirebilir, çalışmalardaki olumlu yanları pekiştirebilir, yapılan hataları düzeltebilirsiniz. Böylece danışanlarınız bir sonraki çalışmalarında bilişlerini, duygularını ve davranışlarını daha iyi ayırt ederek şema tetikleyici durumlarla daha iyi baş edebilir.

Psybot ayrıca veritabanındaki binlerce duygu, düşünce ve davranış ifadeleri sayesinde kullanıcıya bunları birbirinden ayırmasında yardımcı oluyor. Örneğin olay karşısında düşüncesi sorulan kullanıcı:“Korktum” yazarsa, Psybot bunun bir duygu ifadesi olduğunu anlayıp,“Bu duygunuza neden olan düşüncenizi yazar mısınız?” şeklinde düzeltiyor. Bu sayede kullanıcılar olaylar karşısındaki otomatik tepkilerini daha iyi analiz edebiliyorlar.

PSYBANK ARACILIĞI İLE DANIŞANLARINIZIN PSYBOT ÇALIŞMALARINI GÖREBİLİRSİNİZ

Tarih: 26.01.2018

Şema Ölçeğini dolduran danışanlar, merak ettikleri şemanın açıklamasını ölçek ölçek raporu sayfasından okuyabilecekler.

ŞEMA AÇIKLAMALARI

Tarih: 20.12.2017

Psybank Özellikleri

Psybank Temel Özellikleri

Platform terapistler ile danışanları arasında etkileşimi arttırırken, pratik ve kolay bir terapi iletişimi sağlar.

ÇOKLU PLATFORM DESTEĞİ

Akıllı Telefon, Tablet ve masaüstü bilgisayarlara uyumlu ara yüzüyle istediğiniz zaman her yerden ulaşabilirsiniz.

TERAPİ STRATEJİSİ

Danışanınıza uyguladığınız terapi stratejinizi tek bir sayfada görebilirsiniz. Danışanınızın ilerlemesini, takıldığı noktaları, tekrarlayan olayları önceki notlarınızı karıştırmanıza gerek kalmadan tek bir bakışla kavrayabilirsiniz.

DANIŞAN TAKİBİ

Danışan bilgilerine hızlı ulaşım, ölçek raporları ve verilen materyallerin ne kadar kullanıldığı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ÖLÇEK RAPORLARI

Ölçekleri online olarak danışana verebilir, ölçek sonuç raporlarına ulaşabilir veya ülkelere göre karşılaştırma yapabilirsiniz.

Akıllı terapi kayıt formu ile seans sırasında aldığınız bilgileri uyguladığınız teknikleri anında kategorilere göre kaydedin ve üzerinde çalıştığınız bilişler, davranışlar, duyguların ilerleyişini takip edin.

Akıllı terapi kayıt formu, girilen bilgileri sizin için tarar ve daha önce ilgili bir kayıt varsa bunu size önerir. Bu da zamandan tasarruf sağlar.

Terapi Kayıt Formu:
Bilişsel davranışçı terapiler ve şema terapide kullanılan tekniklerin uygulama formları bulunmaktadır. Bu sayede TKF seans sırasında tekniklerinizi uygularken size kolayca not tutmanız için yardımcı olur. Ayrıca bu formları danışanınızın göreceği bir ekrana yansıtarak, teknikleri danışanınızla birlikte eş zamanlı olarak uygulamanızı sağlar. Aynı zamanda danışanınızın da seansta edindiği bilgilerle bu teknikleri kendi başına da kullanma seçeneği vardır. Psybank sayesinde danışanınızın seans aralarında düşünce, duygu, davranış takibi yapmasına olanak sağlayacak formları aktive edebilirsiniz. Böylece danışanınız seans dışında bu formlar aracılığı ile akıllı telefon, tablet veya pc üzerinden bu teknikleri rahatça uygulayabilir.

Pratik ve Kolay Terapi İletişimi:
Uyguladığınız terapi stratejinizi tek bir sayfada görebilirsiniz. Danışanınızın ilerlemesini, takıldığı noktaları, tekrarlayan olayları önceki notlarınızı karıştırmanıza gerek kalmadan kolayca inceleyebilirsiniz.

Psybank sayesinde danışanlarınız ölçeklerini akıllı telefon, tablet veya pcleri aracılığı ile kolayca doldurabilirler. Sistem tüm soruların eksiksiz olarak doldurulmasını sağlar ve sonuçları size grafikler aracılığı ile gösterir.

Depresyon ve Endişe seviyelerini izleme:

Danışanınızın depresyon ve anksiyete seviyelerini kolayca izleyebilirsiniz. Tüm kayıtları tek bir çizelgede görmek, tedavinizin sürecini size gösterecektir.

Karşılaştırma:

Sistem, içerisinde çözülen tüm test sonuçlarını Türkiye, İngiltere veya Dünya ortalaması ile karşılaştırmayı sağlar.

Psybank sayesinde okunmasını veya izlenmesini önereceğiniz materyalleri danışanlarınızın tek tıkla danışan arayüzünde görmesini sağlayabilirsiniz. Önerilen makale veya videolar danışanınızın sayfasında belirecektir.

Materyaller okununca ve izlenince Psybank bu bilgiyi sizin için kaydeder ve sonraki seanslarda danışanınızın bu konudaki performansını kolayca izleyebilirsiniz.

Psybank'i neden kullanmalısınız?

Psybank, şema terapi ve bilişsel terapi alanında çalışmalarınızı düzenlemenizi sağlar. Danışanların çözdüğü ölçek sonuçlarına her yerden ulaşabilir olursunuz.

Hızlı Ulaşım

Danışanlarınızın bilgilerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşın.

Ölçek Raporları

Şema terapi, bilişsel davranışçı terapi ve diğer terapilerde de sıkça kullanılan ölçekleri kolayca danışanlarınıza önerin ve sonuçlarını otomatik olarak sistem hesaplasın. Sadece sizin ve danışanınızın göreceği bu raporlara güvenli bir şekilde dilediğiniz yerden ulaşın.

Terapi Stratejisi

Seans sırasında aldığınız bilgileri bilişsel modele göre kolayca kategorilerine kaydedin daha sonra kayıtlar arasında linkler kurun ve tedavinizi bu akıllı bağlantılara göre yönlendirin.

Danışanlara Görev

Okunmasını veya izlenmesini önereceğiniz materyalleri danışanlarınızın tek tıkla danışan arayüzünde görmesini sağlayabilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Üye Görüşleri

Sistemin en önemli faydaları arasında danışanın şemalarını anlaması ve somutlaştırması olduğunu biliyorum. Terapide konuşulan ve şemaları açıklarken işin eğitim kısmında oldukça faydalı buluyorum. Terapist açısından da tüm data elinin altında eğer sistemde her seansı kaydedebilirsen seans takibini yapmakta çok kolay oluyor. Ayrıca terapistin işini kolaylaştıran bilişsel terapide de kullanılan bir çok yöntemi rahatça kullanabiliyorsun. Eğer seansta tablet kullanıyorsan işin daha da kolaylaşıyor. Seans bittiğinde notlarınıda kişisel hesapta danışanın dosyasına kaydetmiş oluyorsun terapide kurulması gereken güven ilişkisine de katkı sağladığını düşünüyorum. Sevgiler emeklerinize sağlık Cenk Kahvecioğlu
Psybank'in olumlu ve güzel yanları, danışan üye olurken terapist onayı oluşu. Okuma konularının olması ve danışanın onları okuyup okumadığının belli olması. Ölçeklerin ayrıntılı sonuçlarının oluyor oluşu ve danışanın da bunu görebiliyor oluşu. Kadir Burak Salimoğlu
Bize sunduğunuz bu çalışma için danışanlarım ve kendim adıma sonsuz teşekkürler. Sunduğum hizmet kalitesini olumlu yönden çok etkiliyor, oldukça işlevsel buluyorum...
Sevgilerimle... Nur Meriç

Psybank Hakkında

Psybank, üye olan terapistler ve danışanları tarafından kullanılan bir terapi aracıdır.

Akıllı telefon, Tablet ve Masaüstü bilgisayarlara uyumlu olarak çalışabilen, 128 Bit SSL Sertifikasıyla güvenli bir terapi ortamı sağlamaktadır.


Sponsorlarımız

Üyelik Seçenekleri

Bireysel veya klinik üyeliği seçeneklerinden size uygun olanı seçerek Psybank'i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kısa süreliğine tüm üyelik paketlerinde %25 indirim imkanı

BRONZ PAKET

300 TL
225 TL
1 Yıl üyelik %25 indirim

 • 1 Klinik veya Bireysel
 • 1 Kullanıcı (Terapist)
 • Sınırsız Danışan
 • Sistem Desteği
 • 1 Yıl Üyelik (KDV Dahil)

GÜMÜŞ PAKET

450 TL
340 TL
1 Yıl üyelik %25 indirim

 • 1 Klinik
 • 3 Kullanıcı (Terapist)
 • Sınırsız Danışan
 • Sistem Desteği
 • 1 Yıl Üyelik (KDV Dahil)

ALTIN PAKET

1200 TL
900 TL
1 Yıl üyelik %25 indirim

 • 1 Klinik
 • 10 Kullanıcı (Terapist)
 • Sınırsız Danışan
 • Sistem Desteği
 • 1 Yıl Üyelik (KDV Dahil)

Psybank'i 10 danışan'a kadar kullanabileceğiniz ÜCRETSİZ ÜYELİK İÇİN TIKLAYIN

Bizimle iletişime geçin